Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
10.06.2014 | Київ

Ані Лорак відвідала першу в Києві соціальну квартиру

Поділіться цією новиною

Сьогодні, 3 червня 2014 року, українська співачка, народна артистка України Ані Лорак у межах програми «Сирітству — ні!» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» відвідала першу соціальну квартиру в Києві. Так неофіційно називається центр для тимчасового перебування матерів із дітьми раннього віку. Раніше співачка неодноразово підтримувала благодійні ініціативи фонду на підтримку розвитку сімейних форм виховання та стала голосом програми «Сирітству — ні!», виконавши й записавши кліп на пісню «Сниться сон».

Ані Лорак відвідала першу в Києві соціальну квартиру
ФОТОГАЛЕРЕЯ 6 фото

До соцквартири Ані Лорак приїхала, щоб поспілкуватися з молодими мамами і звернутися до інших дівчат, які перебувають у складних життєвих обставинах, опинилися на вулиці та мають намір відмовитися від дитини.

Наталя Цвєткова, менеджер соціальної квартири, показала гостям і журналістам, як живуть мами з дітьми, і розповіла про те, які послуги надаються їм на місці: «Соціальна квартира розрахована на одночасне проживання шести мам із дітьми. Зараз у центрі проживають п'ять мам і шестеро дітей — двоє новонароджених хлопчиків, три дівчинки (3 місяці, 9 місяців і 4 роки) і хлопчик, якому 3,5 роки. Цим жінкам нікуди було йти після народження дитини, вони опинилися без підтримки рідних, без роботи. Якщо жінки залишаються в такому положенні й без допомоги, це значно підвищує ризик відмови від дітей або майбутнього позбавлення батьківських прав».

Розповідаючи про те, чому фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» підтримав створення першої в Києві соціальної квартири, директор фонду Анатолій Заболотний підкреслив: «В Україні гостро стоїть проблема соціального сирітства — понад сто тисяч дітей, маючи живих батьків, виховуються в державних установах. Тому один із фокусів роботи фонду, крім влаштування дітей-сиріт у сім'ї через портал www.sirotstvy.net — це якраз профілактика соціального сирітства, тобто робота над збереженням сім'ї. У соціальній квартирі вагітні жінки та матері з малолітніми дітьми можуть перебувати з третього триместру вагітності й до півтора року дитини. За цей час соціальні працівники, психолог, юрист готують їх до подальшого самостійного життя. Тут дівчатам допомагають оформити документи, отримати соціальні виплати на дитину, возз'єднатися зі своїми сім'ями, вчать доглядати за собою й за дитиною, вести господарство, надають психологічну та медичну допомогу. Як результат — за рік роботи цього проекту в Києві вдалося зберегти життя 15 дітей і зберегти 9 сімей. Всього таких центрів, що працюють за підтримки фонду, 2 — у Києві та Донецьку, до кінця року ще 2 центри відкриємо у Дніпропетровську».

Зустріч із молодими мамами та їхніми дітьми вийшла теплою і зворушливою. Співачку пригощали випічкою й чаєм, а на пам'ять подарували вироби, котрі зробили спеціально для Ані. За чаюванням співачка поділилася своїми секретами материнства, розповіла про творчі плани, а також дала поради дівчатам щодо догляду за собою й за своїми дітьми.

Ані Лорак, співачка, народна артистка України, голос програми «Сирітству — ні»: «Мені дуже приємно познайомитися з такими чудовими матусями. І я хочу підкреслити, як важливо, що ви знайшли сили боротися й не залишили своїх малюків, а вони не поповнили ряди тих діток, які перебувають на порталі «Сирітству — ні!». Діти — це найголовніше. І, повірте, як би важко вам не було, нізащо не можна віддавати дитину, адже вихід є завжди. Наприклад, такі соціальні квартири. Якщо, не дай Бог, життя склалося так, що у вас закралася думка залишити

дитину в пологовому будинку, оскільки проблеми з батьками, кинув коханий, знайте, що є й інший шлях — є центри, які вам допоможуть тимчасовим житлом, нададуть психологічну допомогу і всіляко підтримають. Головне — що дитина залишиться із вами!»

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua