Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
29.05.2014 | Дніпропетровськ

Колишніх вихованців дитячих будинків навчали доглядати за собою й займатися спортом

Поділіться цією новиною

29 травня у Дніпропетровську до Дня захисту дітей відбулися навчальні майстер-класи для дітей, які проживають у Малому Груповому Будиночку. Спеціально для 13 колишніх вихованців дитячого будинку, наприкінці 2013 року було створено будинок, де умови проживання максимально наближені до сімейних.

Фото з сайту www.hopeandhomes.org.ua/
ФОТОГАЛЕРЕЯ 4 фото

Малий Груповий Будиночок створений завдяки спільній програмі «Добре вдома», яку у Дніпропетровській області реалізують 3 основні партнери: Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», представництво благодійної організації «Надія й житло для дітей» і Дніпропетровська обласна державна адміністрація.

- Системна робота Фонду щодо подолання проблеми сирітства та розвитку сімейних форм виховання у Дніпропетровській області триває. Є вже відчутні результати — за 2 роки реалізації проекту за допомогою Фонду створено 27 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), ще 101 прийомній сім'ї і ДБСТ надано матеріальну допомогу. Але попереду ще багато планів, у тому числі відкриття Центру соціальної підтримки дітей та сімей у серпні-вересні цього року, — коментує Ольга Юдіна, менеджер програми «Сирітству — ні!» Фонду Ріната Ахметова. — А Малий Груповий Будиночок — це невелика, але дуже важлива ланка в обласному проекті. Фонд займався придбанням будинку для дітей, проведенням ремонтних робіт і оснащенням необхідними меблями (більше 2 млн гривень) у межах регіонального проекту «Родина для дитини» національної програми «Сирітству — ні!». У будиночку умови для життя дітей максимально наближені до сімейних. Така форма допомагає дітям ставати більш соціалізованими, а в майбутньому — швидше адаптуватися до дорослого самостійного життя.

Діти брали активну участь в облаштуванні будинку: разом із майстрами обговорювали його майбутній дизайн, колір шпалер і кахлю, планували розташування меблів. А у грудні минулого року відбулася довгоочікувана для дітей подія — вони переїхали до нового будинку. Діти одразу попросили не називати його Малий Груповий Будиночок, адже для них він просто Дім. Так і з'явилася його назва — «Мій дім».

Діти також були приємно здивовані тим, що можуть завести домашніх тварин, самі будуть готувати їжу й чергувати з прибирання, до них у гості зможуть приходити друзі й родичі. Тим не менш, незважаючи на радість, дітям таки важко звикнути до того, що вони несуть відповідальність за своє життя й комфортний побут. Адже до цього, у традиційному інтернатному закладі, за них усе вирішували вихователі. Так і з'явилася ідея проведення майстер-класів.

Перед проведенням майстер-класів, для того, щоб зробити їх максимально корисними, співробітники Фонду Ріната Ахметова поцікавилися в самих дітей, що їм було б ще цікаво дізнатися. Відповіді дітей здивували: дівчатка попросили навчити їх доглядати за собою (робити макіяж і зачіски), а хлопчики — розповісти про цікаві види спорту. Ідею проведення таких майстер-класів активно підтримали партнери Фонду із 34 каналу Дніпропетровська. Журналісти і співробітники вирішили особисто провести майстер-класи з догляду за собою, а для залучення хлопців до спорту запросили воркаутера, який покаже й розповість, як займатися «вуличним фітнесом», і бути завжди у формі та здоровим.

За словами директора Малого Групового Будиночка, Олександра Дядуся, діти вже звикли до нового, щасливішого життя:

- Поведінка дітей після переходу до Будиночка змінилася на краще: вони почали позитивно сприймати обов'язки щодо приготування їжі, чергування з прибирання. Деякі діти, які раніше практично не відвідували школу, перестали пропускати уроки без поважних причин, — коментує Олександр. — За кожною дитиною вже закріпили ключових вихователів, які ведуть роботу з дітьми за методикою індивідуальних планів — відвідування школи, спілкування з класними керівниками, вивчення особистих справ дітей та оцінювання їхніх потреб. Багато дітей уже налагодили контакти з їхніми біологічними родичами, четверо з дітей навіть їздили до родичів на канікули.

Емоції дітей, їхні посмішки й іскристі очі підтверджують слова директора. Діти відчувають себе не вихованцями закладу, а жителями повноцінного будинку.

- У мене з'явилася людина, якій, я гадаю, зможу довіряти, це мій ключовий вихователь. Вона намагається підтримувати мене, ми разом вибрали, куди я піду вчитися. Я вважаю, це добре, вона допоможе мені й моїй родині. І взагалі мені тут подобається, у будинку комфортно. До нашої думки, думки дітей, дорослі тут прислухаються», — сказала 15-річна вихованка Малого Групового Будиночка.

 

 

 

 

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua