Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
01.04.2014 | Киев

За тиждень роботи пересувних флюорографів у Києві обстежено 903 людини, виявлено 11 випадків туберкульозу

Поділіться цією новиною

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» підвів підсумки акції з безкоштовного анонімного і безпечного обстеження на флюоромобілі, яка щорічно проводиться в партнерстві з іншими громадськими організаціями та установами до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Цього року в рамках програми фонду «Зупинимо туберкульоз в Україні» кияни та гості столиці змогли перевіритись протягом тижня на 2-х флюоромобілях. Таке обстеження дає можливість раннього виявлення захворювань легень, включаючи туберкульоз, а також інших патологій грудної клітки.

За тиждень роботи пересувних флюорографів у Києві обстежено 903 людини, виявлено 11 випадків туберкульозу
ФОТОГАЛЕРЕЯ 1 фото


За 5 днів роботи, з 24 по 28 березня 2014 року, було обстежено 903 людини і виявлено:

 

  • 11 випадків туберкульозу
  • 6 випадків залишкових змін у легенях після раніше перенесеного туберкульозу
  • 38 випадків запалення легень
  • 51 випадок хронічних захворювань легень, із них 7 – гострих бронхітів
  • 9 випадків онкологічних захворювань
  • 1 випадок саркоїдозу
  • 1 випадок захворювання серця


«Ми проводимо цю акцію вже п’ятий рік поспіль. Туберкульоз може «маскуватися» під безліч хвороб – застуду, бронхіт, грип – і людина не одразу звертається до лікаря. Цією акцією ми хочемо привернути увагу людей до проблеми туберкульозу та закликати їх не займатися самолікуванням, а за наявності симптомів туберкульозу – кашель більше 2-3 тижнів, рясне потовиділення вночі, слабкість, безпричинне зниження ваги, температура 37-37,5 С – негайно звернутися до лікаря. За необхідності лікар призначає обстеження – флюорографію, аналіз мокротиння. Сьогодні завдяки сучасному обладнанню, поставленому фондом Ріната Ахметова в усі області, встановити діагноз «туберкульоз» можна за 2 дні, а не за 2 місяці, як це було раніше. Це дозволяє поставити точний діагноз, визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до основних протитуберкульозних препаратів і одразу призначити правильну схему лікування, що є запорукою успішного одужання», – зазначила Марія Маковецька, керівник відділу адвокації, комунікації та соціальної мобілізації програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» фонду Ріната Ахметова.

 

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua