Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
14.02.2014 | Київ

Щороку в Україні стабільно виявляють близько тисячі онкохворих дітей

Поділіться цією новиною

Проблему дитячої онкології намагаються вирішувати спільними зусиллями лікарів і благодійників, які допомагають не лише адресно, але й інвестують значні кошти у розвиток найдорожчої галузі онкології – радіології. Так, наприкінці 2014 року на території Національного інституту раку відкриється сучасний Радіологічний центр.

Щороку в Україні стабільно виявляють близько тисячі онкохворих дітей
ФОТОГАЛЕРЕЯ 2 фото

Сьогодні, 14 лютого, в ІА УНІАН, напередодні Міжнародного дня захисту прав онкохворої дитини, відбулася прес-конференція за участі головного дитячого онколога України, керівника відділу дитячої онкології Національного інституту раку (Київ) Григорія Климнюка, головного лікаря Рівненського обласного онкодиспансеру Григорія Максим’яка, завідувача відділення радіотерапії Рівненського онкодиспансеру Тетяни Щегловської та керівника програми «Рак виліковний» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Вікторії Миколаюк.

Щороку 15 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день захисту прав онкохворої дитини з метою актуалізації найважливіших аспектів діагностики та лікування раку у дітей, а також супроводу та догляду за дітьми з онкологічними захворюваннями. Починаючи з 2003 року, в Україні у цей день також традиційно говорять про дитяче здоров'я, проводять акції та заходи. За даними українського канцер-реєстру, понад 1000 дітей України щорічно захворюють на рак. Найпоширенішими злоякісними утвореннями у дітей є лейкемії, пухлини головного мозку, злоякісні новоутворення кісток і суглобових хрящів, лімфоми. Близько половини онкохворих дітей потребують точного лікування за допомогою сучасного радіологічного обладнання (лінійні прискорювачі) та діагностики (комп’ютерні томографи), які до недавнього часу були майже не доступні для хворих на рак українських дітей.

Головний дитячий онколог Григорій Климнюк зазначив, що значна частина дітей із вперше виявленими злоякісними солідними новоутвореннями проходить лікування у дитячому  відділенні Національного інституту раку. За словами лікаря, «від 250 до 300 дітей з усіх регіонів України щорічно знаходиться на лікуванні – це діти із всіма видами солідних злоякісних новоутворень, окрім пухлин щитоподібної залози  та злоякісних захворювань кровотворної системи. Лише за минулий рік ми виконали  близько 200 складних оперативних втручань, 38 трансплантацій кісткового мозку. Сьогодні  у нас достатньо ресурсів, ліків, фахівців, щоб надавати допомогу дітям на найвищому рівні та наблизити результат нашого лікування до тих цифр, які демонструють розвинені країни. Найочікуванішою подією 2014 року для нас стане можливість лікування дітей на високотехнологічному обладнанні дітей з солідними пухлинами з усієї України на базі нового Радіологічного центру Національного інституту раку, який будують у партнерстві благодійні фонди Ріната Ахметова і Василя Хмельницького».

Також Григорій Климнюк дав пояснення основним міфам щодо дитячого раку, які існують у суспільстві. Як, наприклад, що дитячий рак не має ознак і симптомів. Будь-яке захворювання, у тому числі й рак, має певні ознаки і симптоми. Часто, особливо на ранніх стадіях, ці ознаки можуть помітити лише лікарі - під час огляду або під час лабораторних досліджень. Тому дітям будь-якого віку необхідно проходити регулярні медичні огляди, а їх батькам ставитись до цих оглядів із великою серйозністю. Ще один міф пов'язаний із відчуттям того, що допомагати хворим на рак дітям можливо лише матеріально. Однак кожен із нас може допомогти онкохворій дитині. Наприклад, багато дітей потребують донорської крові - від цієї переважно безболісної процедури часто залежить успіх деяких етапів лікування. Суттєвою є і психологічна підтримка дітей і їх батьків – можна проводити з дітьми вільний час, читати книжки, давати майстер-класи. Ще один міф - сучасна онкологічна допомога не доступна дітям в Україні. Григорій Климнюк зазначив, що кожна дитина має право на онкологічну допомогу і вітчизняні лікарі роблять все від них залежне, щоб таку допомогу надавати. Досягнення української онкології сьогодні дозволяють вилікувати 7 з 10 хворих діток. За словами головного дитячого онколога, в Україні добре розвинена мережа дитячих онкологічних відділень, а більшість дітей проходить лікування в Києві на базі Національного інституту раку.

Розповідаючи про стан дитячої онкології у Рівному, головний лікар обласного онкодиспансеру Григорій Максимяк повідомив, перш за все, про результати роботи надсучасного Центру променевої терапії, який з’явився два з половиною роки тому завдяки обладнанню, встановленому фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». За словами головного лікаря, «за цей час колектив пройшов складний шлях навчання роботі на високотехнологічному обладнанні, впровадженню нових методик лікування. Тепер у маленькому містечку на Заході України лікарі можуть надавати професійну медичну допомогу на рівні світових клінік. Майже 8 тисяч пацієнтів завдяки фонду Ріната Ахметова пройшли сучасну, якісну діагностику та лікування онкологічних захворювань, з них понад 100 дітей. Наше досягнення за ці роки – довіра та повага з боку пацієнтів. До нас їдуть з усіх куточків України, ми співпрацюємо з Інститутом очних хвороб ім. В.П. Філатова, Національним інститутом раку, іншими закладами та завжди відкриті до опанування нових обріїв в нашій справі».

Керівник програми «Рак виліковний» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Вікторія Миколаюк зазначила: «У рамках програми «Рак виліковний» фонд розвиває радіологію – важливий напрям у лікуванні раку, показаний, за даними ВООЗ, пацієнтам у 60-70% випадків, у тому числі – дітям. На апаратах, які фонд Ріната Ахметова встановив в обласних онкодиспансерах Донецька, Чернівців, Івано-Франківська, Хмельницького, Рівного та Тернополя, діагностику та лікування загалом пройшли понад 600 дітей. Також, починаючи з 2007 року, фонд підтримує дитячі онкологічні відділення Національного інституту раку та ІНВХ ім. В. Гусака у Донецьку. У рамках такої «адресної допомоги» надано підтримку на суму 11,6 млн. грн., а допомогу отримали 982 дитини. Загалом високотехнологічне медичне обладнання встановлено у кожному з 8 обласних онкодиспансерів Західної України, будуються сучасні Радіологічні центри в Києві та Донецьку. Зокрема, наприкінці 2014 року у Києві, на базі Національного інституту раку відкриється сучасний Радіологічний центр, у якому будуть створені умови для діагностики та лікування близько 10 000 пацієнтів зі всієї України щороку, у тому числі дітей. Загальна вартість проекту складає 20 млн. доларів».

 

Прес-служба

Фонду Ріната Ахметова

«Розвиток України»

+38 044 502 52 12

 

Додатково:

 

У 2008 році Рінат Ахметов започаткував в особистому благодійному фонді «Розвиток України» програму «Рак виліковний», яка була і залишається першою та єдиною в Україні масштабною програмою, створеною для того, аби дорослі та діти в Україні отримали можливість проходити діагностику та лікування онкозахворювань відповідно до світових стандартів.

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua