Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
04.02.2014 | Луцьк

8 областей Західної України повністю забезпечені сучасним обладнанням для діагностики та лікування онкології за світовими стандартами

Поділіться цією новиною

Сьогодні, 4 лютого, у  Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями, у  Волинському обласному онкологічному диспансері (ВООД) почав працювати лінійний прискорювач – апарат для радіологічного лікування раку, що був придбаний за кошти Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

8 областей Західної України повністю забезпечені сучасним обладнанням для діагностики та лікування онкології за світовими стандартами
ФОТОГАЛЕРЕЯ 7 фото

Лінійний прискорювач, який було встановлено у Луцьку, – це високотехнологічний апарат для точного та результативного лікування онкологічних захворювань. Новий апарат надзвичайно точно та безпечно доставляє велику дозу опромінення в клітини пухлини, споживає менше енергії та часу на лікування пацієнта. Лінійний прискорювач працюватиме в парі з сучасним комп’ютерним томографом, який встановлено наприкінці минулого року фондом Ріната Ахметова «Розвиток України».  Загальний бюджет, спрямований фондом на устаткування Волинського обласного клінічного онкологічного диспансеру, складає 18,4 млн. грн.

Анатолій Заболотний, директор Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» «З відкриттям нового відділення у Волинському онкодиспансері Фонд завершує програму «Рак виліковний» у Західній Україні. Її результатом стало створення 14 спеціалізованих відділень у всіх восьми обласних онкологічних закладах регіону, в яких встановлено обладнання на суму 98,1 млн. грн.,  а саме: 8 сучасних комп’ютерних  томографів, два лінійних прискорювачі, гама-терапевтичний апарат брахітерапії. Загалом Фондом Ріната Ахметова в Західній Украйні створено потужності для лікування та діагностики відповідно до світових стандартів більше 30 тисяч онкохворих щороку, в тому числі дітей».

Жанна Старомінська, завідувачка відділенням променевої терапії ВООД: «Лінійний прискорювач, який встановлено у нашому закладі, був довгоочікуваним обладнанням та став четвертим апаратом такого класу в Західній Україні. Адже без нього сотні пацієнтів нашого диспансеру вимушені були проходити лікування в сусідніх областях, що створювало певні незручності та дискомфорт. Сьогодні, завдяки зусиллям Фонду Ріната Ахметова, ми можемо надавати високотехнологічну медичну допомогу мешканцям нашої області у рідному лікувальному закладі. Потужності апарату дозволяють з високою точністю опромінювати пухлину, не завдаючи шкоди оточуючим здоровим тканинам. На сьогодні прискорювач змонтований, встановлений в повністю відремонтованому приміщенні. Медперсонал пройшов навчання для роботи на ньому. Крім прискорювача, диспансер отримав від Фонду Ріната Ахметова інше дороге устаткування: комп'ютерний томограф, який почав працювати наприкінці минулого року. Комп’ютерний томограф дозволяє з високою точністю діагностувати місце розташування пухлини, робити передпроменеву підготовку і подальше планування променевої терапії. Більше 80 пацієнтів пройшли діагностику за сучасними стандартами за перші тижні роботи».

Орест Андрусенко, головний лікар ВООД: «Програма державно-приватного партнерства «Рак виліковний», яку реалізуємо спільно з Фондом Ріната Ахметова, надала доступ жителям Волині до сучасної діагностики і лікування онкології згідно зі світовими стандартами. Волинська область стала 8-мим регіоном Західної України, що був устаткований сучасним радіологічним обладнанням завдяки Фонду, і вже сьогодні можна з впевненістю говорити про те, що з такою технічною базою ми зможемо врятувати сотні і тисячі життів».

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua