Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
10.12.2013 | Маріуполь

Підписано Меморандум про співпрацю з Маріупольською міською радою

Поділіться цією новиною

Сьогодні, 10 грудня, в Маріуполі вперше в історії міста було підписано Меморандум про співпрацю між міською радою і Благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України».

Підписано Меморандум про співпрацю з Маріупольською міською радою
ФОТОГАЛЕРЕЯ 1 фото

Основними завданнями підписання Меморандуму про співпрацю є зниження чисельності дітей, які потрапляють до інтернатних закладів, повернення дітей із закладів до біологічних сімей і створення сімейних форм виховання.

Наразі 83% із 813 маріупольських дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, передано на сімейні форми виховання. Порівнюючи сьогоднішню ситуацію зі станом справ 15-річної давнини, можна зазначити, що в той час стояло завдання забрати дітей із вулиці. У зв'язку з цим у місті було відкрито Центр опіки, який повністю фінансувався за рахунок місцевого бюджету і забезпечував виховання дітей різних вікових груп, починаючи з народження і закінчуючи повноліттям. Крім того, міська влада налагодила добрі стосунки з трьома християнськими центрами. Такі дії принесли очікуваний результат – питання безпритульності в Маріуполі було закрито.

Зараз завдання, які постали перед суспільством, якісно змінилися. Як підкреслив Маріупольський міський голова Юрій Хотлубей, місто робить все можливе для реалізації політики передання всіх без винятку дітей на сімейні форми виховання. Зокрема, в прийомних сім'ях своїх других маму і тата вже знайшли 40 маріупольських хлопчиків і дівчаток; крім цього, за останній рік у місті було відкрито п'ять дитячих будинків сімейного типу, в яких сьогодні виховується 41 дитина. Такий підхід зарекомендував себе з найкращого боку і за схожим сценарієм в найближчому майбутньому в Маріуполі з'являться ще три дитячі будинки сімейного типу.

Розповідаючи про проблеми, Юрій Хотлубей зазначив, що назріла необхідність визначитися з майбутнім школи-інтернату № 2 і дитячого будинку «Сонечко», які перебувають у підпорядкуванні області. Також до кінця не вирішено питання щодо Центру опіки, який повинен переформатувати свою роботу відповідно до чинних сьогодні норм і правил. При цьому, за його словами, всі позитивні напрацювання і колосальний досвід центру будуть збережені.

Міський голова також зауважив, що Маріуполь підтримує ініціативи Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і готовий до співпраці в усіх напрямках.

Директор фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний подякував Маріупольській міській раді за готовність до якісних змін у питаннях подолання проблеми сирітства в місті і розповів про основні напрямки роботи Фонду в межах програми «Сирітству – Ні!»: «Принцип, за яким Фонд формує співпрацю, є досить прозорим: головною вимогою, котру висуваємо до партнерів, є бажання і готовність змінити ситуацію із сирітством. У Маріуполі таке бажання є, а що ж до профільних служб, то їхня готовність впроваджувати нові прогресивні підходи не викликає сумнівів».

Анатолій Заболотний також вказав на прогрес Маріуполя в питаннях боротьби зі сирітством і виділив зменшення числа відмов біологічних батьків від своїх дітей, а також збільшення частки національного усиновлення щодо міжнародного.

Заступник міського голови Тетяна Ломакіна розповіла історію з власної практики. Під час відвідування торік одного з дитячих будинків вона поставила запитання дитині: який подарунок вона хотіла б отримати в день свята від Святого Миколая? Відповідь на це запитання є чітким формулюванням основної мети для всіх профільних служб і фахівців – дитина попросила собі в подарунок маму і тата. Іншими словами, спільні зусилля міської ради та фонду будуть спрямовані на те, щоб маріупольські сироти знайшли свої родини. Ще одним завданням, за словами Тетяни Ломакіної, є допомога сім'ям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, оскільки своєчасна підтримка найчастіше допомагає людям вийти з кризи і зберегти сімейне вогнище.

Керівник проекту «Сирітству – Ні!» Дар'я Касьянова розповіла, за якими напрямками Фонд планує працювати в Маріуполі в межах Меморандуму про співпрацю: «Ми розробляємо програми для підготовки соціальних працівників, прийомних батьків і вихователів дитячих будинків сімейного типу, підтримки біологічних сімей. До наших планів також входить реформування однієї з інтернатних установ і створення на її базі Центру підтримки дітей та сімей. Найкраща допомога дитині – це допомога її родині. Тому великий пласт роботи слід виконати в питаннях підтримки біологічних сімей, які перебувають на соціальному супроводі, та профілактики сирітства загалом».

Після закінчення виступів Юрій Хотлубей і Анатолій Заболотний скріпили підписами Меморандум про співпрацю між міською радою і Благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України».

 

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua