Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
20.11.2013 | Київ

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах програми «Сирітству-ні!» виступить головним національним партнером кампанії в Україні

Поділіться цією новиною

Інтернат, давай до побачення! 

Старт Громадянської кампанії «Відкриваємо двері дітям»

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах програми «Сирітству-ні!» виступить головним національним партнером кампанії в Україні
Відеорепортаж
ФОТОГАЛЕРЕЯ 1 фото

Київ, Мала Опера, 20 листопада 2013 року

 

20 листопада увесь світ відзначає День спільних дій в інтересах дітей, але у нашій країні все ще тривають дискусії про те, що є краще для дитини. Незважаючи на суттєвий прогрес у розвитку сімейних форм виховання масштаб застосування інтернатного догляду дітей в країні вражає. Хоча міжнародна спільнота вже давно визнала шкідливість інтернатів для дітей і зробила рішучі кроки у подоланні цієї проблеми, Україна ще суттєво відстає в цьому питанні. Більше 80 000 дітей живуть в ізоляції від суспільства, в казенних умовах. Це не лише діти-сироти, але й діти з особливими освітніми потребами, діти, поміщені в інтернат за заявою батьків через складне економічне становище сім’ї. Це ціле місто дітей, які живуть за закритими дверима.

 

Галина Постолюк, директор благодійної організації «Надія і житло для дітей» (організатор кампанії): «Держава щорічно витрачає мільярди гривень в консервування неефективної системи, порушуючи право дитини  на виховання в сім’ї, безпечне середовище та забезпечення найкращих інтересів. Інтернати – це не рішення, це реакція держави на  бідність, неблагополуччя в сім’ї. Це система, яка завдає шкоди дітям, є несумісною із дотриманням прав дітей, і неефективне витрачання коштів платників податків.»

 

Приміщення Малої опери зустріло гостей атмосферою типового інтернату, що застиг у часі. У напівтемному холі висить яскравий банер «ІНТЕРНАТ - ВСЕ КРАЩЕ ДІТЯМ», а на фоні грає пісня «наша школа-інтернат, за любовь спасибо дети говорят». Усі ми прекрасно розуміємо, що ніякий вихователь, іграшки, цукерки не замінять дітям того, що може дати сім’я – материнську любов, турботу і увагу. Але відвертаючи очі від проблеми прибічники інтернатного виховання продовжують говорити про «якісне і збалансоване харчування», «повне державне забезпечення» і «квиток у майбутнє», що дає інтернат дітям. Проте дітей чекають одяг з сконд-хенду, суворий режим, відсутність особистого простору та перспектив на майбутнє. Виходячи на вулицю вдихаєш повітря, намагаючись позбутися відчуття скривленої реальності, але розумієш, що це не інший світ, це є реальністю для тисяч дітей в Україні, світ за зачиненими дверима.

 

Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини: «Я переконаний, що жоден інтернат, який би він гарний не був, який би там не був прекрасний персонал – він не замінить сім’ю дитині».

Наталія Королевська, Міністр соціальної політики: «Наше завдання – реалізувати право кожної дитини мати родину. Відійти від старої форми виховання дітей в інтернатах, замінивши її сімейними формами, крок за кроком змінювати існуючу систему».

 

Громадянська кампанія «Відкриваємо двері дітям» об’єднала громадські організації, благодійні фонди та представників міжнародної спільноти для впровадження рішучих кроків і зумовлення соціального тиску для відмови від догляду дітей в інтернатах. Кампанія є масштабним проектом, що впроваджується у 12 країнах Європи. Вона показує реалістичний шлях відмови від інтернатів і переходу до виховання дітей у сімейному середовищі. Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах програми «Сирітству-ні!» виступить головним національним партнером кампанії в Україні.

 

Сергій Полюк, керівник відділу «Добробут та здоров’я» Представництва Європейського Союзу в Україні: «Перехід від інституційного догляду дітей до догляду на основі сім’ї, нарешті, забезпечив собі місце в порядку денному ЄС. Тепер ми повинні переконатися, що уряди будуть діяти,щоб змінити життя сотень тисяч дітей.»

Дар’я Касьянова, Дар'я Касьянова, керівник проекту «Сирітству - ні» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»: «Понад 5 років фонд Ріната Ахметова працює на «передовій», ми знаємо, якими глибоко травмованими потрапляють діти у сім'ї з інтернатів. Ми впроваджуємо європейський підхід до вирішення проблеми сирітства, в основі якого - боротьба з інтернатами, їх реформування в центри підтримки сімей, інформування суспільства про негативний вплив інтернатів на дітей. Кампанія «Відкриємо двері дітям» - логічний крок у рамках такого підходу».

Завершуючи подію у невеликому, але яскравому перфомансі діти показали через які недитячі випробування їм довелося пройти в стінах інтернатів. Вони намалювали мрії про щасливе дитинство, якого не мають діти в інтернатах, і запропонували присутнім взяти символічні ключі від дверей, на відкриття яких так чекають тисячі дітей по всій країні.

 

Сайт кампанії - www.openingdoors.org.ua

 

Для детальної інформації звертайтесь:

ПБО «Надія і житло для дітей»

dima@hopeandhomes.org.ua

(044) 483 77 83

(066) 709-82-65

(контактна особа – Дмитро Чуприна)

www.hopeandhomes.org.ua

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua