Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
16.11.2013 | Київ

Олександр Гезалов: «Потрібно працювати на профілактику соціального сирітства»

Поділіться цією новиною

Вчора до України для показу непростого кіно про життєвий шлях дитини-сироти «Блеф , або з Новим роком!» ( трейлер тут) прилетіли режисерка фільму, російська журналістка, телеведуча і прийомна мама Ольга Синяєва та громадський діяч, випускник радянської інтернатної системи, міжнародний експерт у сфері соціального сирітства, автор книги «Солоне дитинство» і продюсер фільму Олександр Гезалов.

Олександр Гезалов: «Потрібно працювати на профілактику соціального сирітства»
ФОТОГАЛЕРЕЯ 5 фото

Перед показом гості побували в так званій соціальній квартирі - «міні-центрі матері та дитини», - там живуть молоді мами або вагітні жінки, які мали намір відмовитися від своїх дітей. Враховуючи те, що як в Україні, так і в Росії основна частина дітей в інтернатних установах, - це соціальні сироти, то робота в тому числі з такими мамами допомагає зберегти дитину в сім'ї, а не піддавати всім випробуванням у «казенному домі».

За словами Ірини Синельник, менеджера програми «Сирітству - ні!» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», це одна з моделей профілактики соціального сирітства, яка дозволяє зменшити кількість дітей при живих батьках в інтернатах.

«Найчастіше такі ситуації виникають тоді, коли або батько, або батьки дівчини проти дитини, - розповідає Ірина. - Внутрішньо не бажаючи відмовлятися від малюка, мама приховує вагітність, а потім не знає, що їй робити, і в стані стресу готова відмовитися від дитини безпосередньо в пологовому будинку, розуміючи, що з ним їй нікуди йти. Саме для таких ситуацій низка громадських організацій, серед них і фонд Ріната Ахметова, фонд Олени Пінчук «Антиснід», фонд Елтона Джона у співпраці з представництвом міжнародної організації «Право на здоров'я» створили таку квартиру. Для нас це не перший досвід - подібний центр існує в Донецьку, де за рік роботи вдалося запобігти 20 відмовам від дитини. Всього в результаті роботи двох центрів 780 сімей з дітьми отримали соціальну, медичну, юридичну допомогу».

У київській соціальній квартирі зараз живуть 4 дівчини з дітьми. На зустрічі з гостями були присутні тільки 3. Одна з дівчат вже знайшла роботу, а її сусідки, а також керівник соцквартири Ольга Осадча з організації «Право на здоров'я» і психолог у цей час доглядають за дитиною. Це важлива складова такого центру - молодим мамам не просто надається житло, їх також навчають, як доглядати за дитиною, консультують соціальні працівники та психологи, найчастіше дівчатам допомагають знайти роботу і оформити державну допомогу на дитину.

Дівчата пригостили Олександра Гезалова та Ольгу Синяєву власноруч спеченим пирогом. Олександр розповів мешканкам квартири про своє дитинство в інтернаті, даючи зрозуміти, з якими труднощами могли би зіткнутися їхні діти, якби потрапили до будинку дитини, а потім пройшли через ряд інших сирітських установ. І, проводячи аналогію з їх нинішньою ситуацією, поділився споганадами про те, як він довгий час сам жив на вулиці. «У мене зараз є квартира, щоправда, тещина,  - сміється Олександр. - Але нещодавно збулася моя мрія - я побудував свій будинок, дерев'яний такий зруб, і посадив сад. Це для моїх дітей, а їх у мене четверо. Кожна з вас повинна мати мету і прагнути до неї. Ось я коли вийшов з інтернату, у мене нічого не було. Але я вижив. Єдиний з 13 підлітків мого випуску. Мені допомогло те, що я був не такий, як усі, я опирався системі і не здавався. Я отримав 4 вищі освіти і раджу вам також продовжувати навчання, виховувати дітей, незважаючи на всі труднощі, - і все налагодиться, знайдеться новий чоловік, знайдеться робота».

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua