Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
31.10.2013 | Київ

У Києві підбили підсумки «місячника» боротьби з раком молочної залози

Поділіться цією новиною

Упродовж жовтня киянок і гостей столиці обстежила «Мобільна жіноча консультація» (МЖК) – спільний проект фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та Національного інституту раку. За місяць роботи пересувного комплексу, який являє собою 18-метровий трейлер, обстеження пройшли 567 жінок. У 18 пацієнток виявлено рак органів репродуктивної системи, у 34 – передпухлинні захворювання тіла і шийки матки, у 50 – підозри на доброякісні пухлини. 339 пацієнткам поставили діагноз «мастопатія» різного ступеня вираженості.

У Києві підбили підсумки «місячника» боротьби з раком молочної залози
ФОТОГАЛЕРЕЯ 1 фото

За словами Вікторії Миколаюк, керівника програми «Рак виліковний» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», рак грудної залози є найбільш грізним жіночим захворюванням, а мамографія – це основний вид діагностики, який може виявити цю недугу на ранніх стадіях. «Якщо онкологія виявлена ​​на 1-2 стадії, то шанси на повне одужання і нормальне життя досягають 90-100%. І дуже важливо забезпечувати доступ якомога більшої кількості жінок до цього методу діагностики. Тому фонд Ріната Ахметова ініціював цей проект із тим, щоб якомога більша кількість жінок мала можливість пройти діагностику. Зараз і до 15 листопада обстеження проходять мешканки м. Іванкова Київської області», – розповіла Вікторія.

Лікар-мамолог Національного інституту раку, завідувач «Мобільної жіночої консультації» Сергій Молід підкреслив: «В Україні більше половини всіх нововиявлених випадків раку грудної залози діагностується на пізній стадії. Тому до цього виду захворювання прикуто таку велику увагу з боку лікарів та громадськості. 20 жовтня ми святкували Всеукраїнський день боротьби з раком грудної залози. Національний інститут раку спільно з благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» вирішили провести «місячник» боротьби з раком грудної залози, присвячений цій даті. Впродовж 20 днів у жовтні лікарі Національного інституту раку працювали у дві зміни, обстежуючи жінок. Слід сказати, що місячник викликав великий ажіотаж – охочих обстежитися було набагато більше, ніж ми змогли прийняти. Також я закликаю всіх жінок регулярно проводити самообстеження, як мінімум один раз на рік відвідувати мамоллога та гінеколога, проводити мамографію й ультразвукове дослідження грудних залоз».

«Мобільна жіноча консультація» являє собою 18-метровий трейлер, створений за європейським зразком для комплексного обстеження органів репродуктивної системи у 5000 жінок на рік. Усередині цієї клініки на колесах знаходяться два спеціалізовані кабінети – гінекологічний – з апаратом УЗД, кольпоскопом, інвентарем для забирання цитологічного матеріалу, і мамологічний кабінет – де жінкам роблять мамографію – рентгенологічне обстеження грудних залоз. По суті, виходячи з такої клініки, жінка має повне уявлення про своє здоров'я. 

Повернутися до списку новин
Прес-реліз
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua