Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
18.10.2019 |

У нас вперше з’явився дефібрилятор: медики Христинівського району про унікальну швидку Фонду Ріната Ахметова

Поділіться цією новиною

Автомобіль швидкої допомоги на базі позашляховика Toyota Land Cruiser від Фонду Ріната Ахметова оснащений обладнанням, якого раніше не було навіть у районній лікарні. Про це розповіла Євгенія Амброжак, завідувачка сімейної амбулаторії Христинівського району Черкаської області.

У нас вперше з’явився дефібрилятор: медики Христинівського району про унікальну швидку Фонду Ріната Ахметова
ФОТОГАЛЕРЕЯ 1 фото

«У нас взагалі не було дефібрилятора. Цей перший! Дуже важливо, щоб саме сільська медицина була забезпечена таким транспортом, який буде оснащений усім необхідним для транспортування тяжкохворих або лежачих пацієнтів», – сказала завідувачка  лабораторії.

Євгенія Амброжак – єдина сімейна лікарка на шість сіл району. Коли дізналася про нову швидку від Фонду Ріната Ахметова, ледь не зомліла з радості. І це не дивно. Адже раніше шість сіл району обслуговувала одна старенька «Нива», чий вік перевалив за кілька десятків років. Стан машини був таким, що в будь-який момент лікарка ризикувала вивалитися з неї на ходу. У такій ситуації поїздка сільськими дорогами до пацієнтів перетворювалася на кошмар.

«Нашими дорогами їхати на ній вже неможливо, машину постійно кидає з боку в бік. Якщо забирали з лабораторій аналізи крові, то дорогою пробірки билися, кров збовтувалася», – каже старша медсестра Олеся Гуркало.

Суперсучасний автомобіль від Фонду Ріната Ахметова пацієнти вже гідно оцінили.

«Щиро дякуємо Володимирові Зеленському та Рінату Ахметову за те, що звернули увагу на сільських жителів», – сказала Юлія Андрущак, мешканка села Ягубець.

Автомобіль швидкої допомоги на базі позашляховика Toyota Land Cruiser медики Христинівського району одержали в рамках проєкту «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова. Завдяки машинам цього типу люди у віддалених і важкодоступних районах отримають медичну допомогу нарівні з жителями великих міст.

Проєкт «200 швидких для України» реалізується з ініціативи Президента Володимира Зеленського та за особистим рішенням засновника Фонду Ріната Ахметова. Уперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.

У рамках проєкту 100 суперсучасних карет швидкої допомоги вже передали медичним закладам у всіх областях України. Серед них – машини трьох типів: автомобілі для екстреної допомоги дорослим пацієнтам, машини реанімації новонароджених і швидкі-позашляховики, призначені для роботи в гірській місцевості та важкодоступних населених пунктах. До кінця року ще 100 нових, обладнаних за останніми стандартами, автомобілів швидкої медичної допомоги будуть передані лікарням країни, що дозволить лікарям за рік здійснити більш ніж мільйон виїздів до пацієнтів і врятувати понад мільйон життів.

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua