Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
04.10.2019 |

«Думали, все закінчиться за кілька тижнів»: переселенці з Донбасу згадали про пережите

Поділіться цією новиною

– Я дивлюся на людей, яким випало пройти через те саме, що й моїй сім’ї – через втрати, горе та сльози. Я бачу, що вони всміхаються і продовжують жити. Ці усмішки не дають опускати руки, – каже Ірина Чорна, переселенка з Донецька.

«Думали, все закінчиться за кілька тижнів»: переселенці з Донбасу згадали про пережите
ФОТОГАЛЕРЕЯ 1 фото

Разом із дочкою Ірина переїхала в Запоріжжя, де почала нове життя. Це місто стало другим домом для величезної кількості жителів Донбасу. Багато хто з них прийшов на організовану Фондом Ріната Ахметова фотовиставку «Донбас і Мирні». У рамках заходу була презентована однойменна книга, а люди, постраждалі від збройного конфлікту, отримали можливість розповісти свої історії.

– Для мене все почалося 26 травня 2014 року. Ми з донькою йшли вулицею й раптом над нами стали літати літаки. Чулися вибухи кругом. Ми сховалися під столом у літньому кафе. Я не розуміла, що відбувається, але відчувала, що це серйозно. Коли ми дісталися додому, то порадилися зі сестрою і вирішили вивезти дітей на море. Думали, перечекаємо кілька тижнів на пляжі, заодно оздоровимо дітей. Були впевнені, що все закінчиться за цей час. Але два тижні пройшло, а в Донецьку, як і раніше, стріляли. Ми залишилися на морі ще на тиждень. Довше залишатися не могли – закінчилися фінанси. На останні гроші купили квитки в Донецьк. 12 липня сіли в потяг, їдемо додому. Тут зателефонувала мама та сказала: «Іро, бомблять Петрівку. Не треба сюди їхати, рятуйте дітей». Ми вийшли в Запоріжжі, потяг пішов далі. Ось так, у шортах, без грошей, почалося наше життя в Запоріжжі, – розповіла Ірина Чорна.

Жінка каже, що їх прийняли родичі. Була мить, коли в їхній двокімнатній квартирі жило 14 осіб.

– Нині, через п’ять років, все стало потроху налагоджуватися в нашому житті. Але я однаково не почуваюся повністю інтегрованою й адаптованою. Хочу знову відчувати слова «дім» і «безпека». Не знаю, чи буду я ще колись жити в Донецьку (хоча дуже сильно цього хочу), але я хочу мати можливість поїхати туди у будь-який час до батьків, до друзів, до свого дому, зрештою. Сьогодні я винаймаю квартиру, працюю, займаюся волонтерською діяльністю. Дочка вчиться, займається спортом. Начебто все непогано. Але щодня я переглядаю групи, у яких є інформація про Донецьк, спілкуюся з близькими та друзями. Я фізично живу в Запоріжжі, а серцем і душею – в Донецьку. Я хочу сказати величезне спасибі всім, з ким мене звела доля в Запоріжжі. Завдяки всім вам я живу, сподіваюся і вірю, що мир можливий.

Історія сім’ї Чорних зафіксована та задокументована працівниками Фонду Ріната Ахметова. Заходи, під час яких переселенці та жителі Донбасу зможуть розповісти свої історії, будуть організовуватися й надалі. Якщо Ви теж хочете розповісти, що Вам випало пережити – пишіть на електронну пошту Фонду Ріната Ахметова press@fdu.org.ua з поміткою «Історії мирних». Розкажіть, як конфлікт на сході України розділив ваше життя на до та після. Ваша історія буде розказана всьому світу. Тому що в ній – історія всього Донбасу.

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua