Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
27.09.2013 | Дніпропетровськ

У Дніпропетровську підбили підсумки проекту «Сім'я для дитини» й обговорили нові технології влаштування дитини в сім'ю

Поділіться цією новиною

26 вересня, напередодні Дня національного всиновлення, у Дніпропетровську відбувся круглий стіл на тему «Впровадження нових соціальних технологій забезпечення та розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання соціальному сирітству».

У Дніпропетровську підбили підсумки проекту «Сім'я для дитини» й обговорили нові технології влаштування дитини в сім'ю
ФОТОГАЛЕРЕЯ 2 фото

Захід організовано в межах спільного проекту фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і Дніпропетровської обласної державної адміністрації, який спрямований на зниження кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатних закладах Дніпропетровської області за рахунок усиновлення та влаштування дітей у сімейні форми виховання.

Відкриваючи захід, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Крупський підкреслив: «Сьогодні на національному рівні стоїть завдання – щоб всі діти були в сім'ях, щоб розвивалися сімейні форми виховання як альтернатива інтернатам. І завдяки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і нашому спільному проекту «Сім'я для дитини» вже більше 2/3 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в області усиновлено або перебувають у прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу. Наше завдання на майбутнє – щоб у кожної дитини була сім'я, найкраща, перевірена і правильна».

Починаючи з травня 2011 року, Дніпропетровська область узяла курс на новий формат вирішення питання сирітства – влаштування дитини в сімейні форми виховання. За період існування проекту «Сім'я для дитини» область стала лідером за сімейними формами виховання: на 847 осіб збільшилася кількість дітей, які виховуються у прийомних сім'ях (ПС) і дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ) (станом на 01.01.2011р. – 711 дітей і 01.09.2013г. – 1558 дітей). За допомогою фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» створено 22 ДБСТ, а 54 сім'ям із ПС/ДБСТ надано матеріальну допомогу.

Дар'я Касьянова, керівник програми «Сирітству – Ні!» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»: «Підбиваючи підсумки спільного проекту, можу сказати, що зараз, напередодні Дня усиновлення ми відчуваємо гордість і радість за те, яка кількість дітей знайшли свої нові сім'ї. З іншого боку, це велика відповідальність за долі цих дітей. Тому 30% від усього бюджету проекту було витрачено на навчання соціальних працівників і курси для прийомних батьків. Всього ж, починаючи з 2011 року, фонд вклав в проект 21 млн грн. Таких проектів немає у жодній іншій області України, і ми будемо продовжувати працювати над вирішенням проблеми сирітства в області».

Крім допомоги у влаштуванні дітей у сім'ї, робота ведеться в напрямку запобігання соціальному сирітству, особлива увага приділяється взаємодії із сім'ями в складних життєвих обставинах. За статистикою в області з 9 тис. дітей-сиріт 6,5 тис. «осиротіли» при живих батьках. Саме тому особливий акцент у регіоні робиться на популяризації сімейних цінностей, щоб запобігти відмові матерів від новонароджених дітей, ведеться інформаційна кампанія в пологових будинках і в лікарнях, працюють консультаційні пункти територіальних центрів соціальних служб.

Важливим напрямком реалізації програми є розробка системи запобігання негативним ситуаціям у прийомних сім'ях, навчання прийомних батьків та усиновителів, підготовка потенційних батьків. Також у Дніпропетровській області ведеться робота з навчання соціальних працівників.

Отець Андрій Пінчук, голова правління благодійної організації «Сяйво веселки», батько-вихователь у дитячому будинку сімейного типу: «Багато людей мають бажання створити сім'ю або дитячий будинок сімейного типу. Діти приходять туди вже зі своїм негативними досвідом, із недовірою. І одного бажання створити сім'ю вкрай мало – потрібна підтримка держави, суспільства і громадських організацій. Ще в 2011 році Олександр Вілкул, на той момент губернатор Дніпропетровської області, підписав меморандум про співпрацю з фондом «Розвиток України» з метою реформування інтернатних закладів області. За 3 роки Дніпропетровська область стала лідером з улаштування дітей у сім'ї. При цьому ведеться активна робота із супроводу новостворених сімей».

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua