Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
23.09.2013 | Донецьк

Молоді люди з обмеженими можливостями побачили один із найкращих стадіонів Європи

Поділіться цією новиною

23 вересня у Донецьку відбулася екскурсія для переможців Міжнародного футбольного турніру для людей з обмеженими можливостями «Seni Cup 2013» на стадіон «Донбас Арена».

Молоді люди з обмеженими можливостями побачили один із найкращих стадіонів Європи
ФОТОГАЛЕРЕЯ 11 фото

Футбольний турнір «Seni Cup» проводиться в Україні вже 9 років, допомагаючи дітям із особливими потребами відчути себе повноцінною частиною суспільства. Змагання проходить за всіма правилами FIFA і дає можливість людям з особливими потребами взяти участь у спортивних іграх. Цьогоріч призерами українського турніру стали вихованці Стрижавського (Вінницька обл.) і Білоцерківського (Київська обл.) дитячих будинків-інтернатів. Крім цього, команда Стрижавського дитячого будинку представляла нашу країну в Польщі, в місті Торунь, на фіналі Міжнародної футбольної ліги для людей з обмеженими можливостями «Seni Cup 2013», і посіла там друге призове місце.

«Поїздка на чемпіонат України, участь у турнірі в Польщі, подорож до Донецька і екскурсія на «Донбас Арену» – про більше наші вихованці і мріяти не могли. Для них це як втілені в життя найсміливіші мрії. Діти дуже багато і наполегливо тренувалися перед чемпіонатом, хотіли гідно представити нашу країну, і їм це вдалося. Я вдячний фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» за те, що підтримує інвалідів і їхню віру в себе, в людей і в майбутнє», – зазначив Василь Лицький, директор Стрижавського дитячого будинку-інтернату.

Основною метою проведення турніру є популяризація спорту серед осіб з обмеженими можливостями й адаптація їх у суспільстві. Саме тому його підтримує безліч державних і приватних організацій. Одним із таких партнерів сім років виступає фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах програми «Пряма адресна допомога». Також, третій рік поспіль вихованці українських інтернатів, які посідають призові місця у Міжнародному турнірі «Seni Cup», отримують можливість побувати на екскурсії на стадіоні «Донбас Арена». Фонд оплачує і організовує не тільки екскурсію, а й проїзд, проживання та харчування під час подорожі, адже учасниками турніру стають вихованці інтернатів з усіх областей України.

Так, сьогодні 14 молодих людей з особливими потребами зі Стрижавського та Білоцерківського дитячих будинків-інтернатів відвідали стадіон «Донбас Арена», де екскурсію їм особисто провів футболіст ФК «Шахтар» Василь Кобін. Такий захід – велика подія в житті вихованців інтернатів, адже вони є активними вболівальниками ФК «Шахтар», а побувати на знаменитому стадіоні й особисто познайомитися з професійним футболістом – їхня давня мрія. Саме такі ініціативи допомагають соціальній адаптації людей з обмеженими можливостями, надають їм можливість відчувати себе нарівні з іншими, знаходити сили, прагнути до перемоги і ніколи не здаватися.

«Я дуже радий сьогодні відвідати стадіон. В інтернаті ми майже завжди дивимося футбол і бачили не один раз «Донбас Арену» по телевізору, а сьогодні я сам стою на полі, – ділиться своїми враженнями Андрій Верхогляд, один з учасників екскурсії».

Хлопці взяли участь в екскурсії стадіоном, відвідали роздягальні футболістів і музей футбольного клубу. У залі для прес-конференцій молоді люди змогли відчути себе журналістами і поставити безліч запитань півзахисникові «Шахтаря» Василю Кобіну. Особливий захват в учасників екскурсії викликав їхній урочистий вихід із роздягальні футболістів на поле стадіону під гімн футбольного клубу «Шахтар». Після закінчення заходу вихованці дитячих будинків-інтернатів зробили пам'ятні фото з Василем Кобіним, отримали автографи футболіста і з задоволенням пообідали у фан-кафе. 

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua