Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
13.09.2013 | Львів

На 20-му «Форумі видавців у Львові» презентували український переклад книги Сіддгартхи Мукерджі «Імператор усіх хвороб: Біографія раку»

Поділіться цією новиною

Обговорення книги, переклад і видавництво якої забезпечив фонд Ріната Ахметова «Розвиток України», відбулося за участі письменниці Марії Матіос, журналістки і громадської діячки Катерини Гордєєвої, авторки книги «Победить рак!», засновниці руху «Українські амазонки», д. психологічних наук, проф. Наталії Шевченко, онколога, член-кор. НАМНУ, д. мед. н., професора, почесного голови українського Товариства радіаційних онкологів, лікаря вищої категорії Миколи Пилипенка, керівника програм та проектів Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Олесі Островської-Лютої та ін. Модерувала презентацію журналістка і телеведуча Ольга Герасим’юк.

На 20-му «Форумі видавців у Львові» презентували український переклад книги Сіддгартхи Мукерджі «Імператор усіх хвороб: Біографія раку»
ФОТОГАЛЕРЕЯ 7 фото

Олександра Коваль, Президент ГО «Форум видавців»: «Українці повинні розвивати навички читання, причому читати не лише літературу на теми, які подобаються, які легко сприймаються, але й про складні соціально важливі проблеми. Особливо, коли вони висвітлені так, як Сіддгартха Мукерджі розповів про історію рака – хвороби, що тримає у страху весь світ. І я радію з того, що з’являються якісні переклади таких книжок. Зокрема, минулого року на Форумі відбулася презентація українського перекладу книги Сьюзен Зонтаг «Хвороба як метафора», що також ініціював фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Ці обидві книги допомагають людям, яким поставили діагнози «туберкульоз» та «рак», переосмислити свою хворобу, відповісти на запитання «для чого» і знайти в собі сили жити далі та боротися».

Олеся Островська-Люта, керівник програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»: «На українській літературній сцені дуже мало якісного non-fiction. Відповідно, книга, яка отримала так багато значущих нагород у світі, варта всілякої уваги. Вона захоплює з першої сторінки і розповідає читачеві про надзвичайно важливі речі, які стосуються його безпосереднього фізичного життя, адже з книги ми дізнаємося, що в Америці одна з трьох жінок і один із двох чоловіків занедужують на цю хворобу упродовж життя. В Україні рак стосується також майже кожної родини. У нашій літературі бракує переконливих голосів фахівців з інших сфер, тим більше з соціальної, зокрема медичної, галузі. Тому і виникла ідея на стику двох напрямків фонду – «Здоров’я нації» та «Динамічна культура» - перекласти і видати цей твір. Книжка говорить про проблеми відверто компетентно і талановито».

Ця книга демонструє, що у різні періоди різні люди своєю роботою та особистим досвідом доводили, що рак є хворобою, з якою можна успішно боротися, досягаючи кінцевого результату – здорового пацієнта. Цей результат є також метою діяльності програми «Рак виліковний» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», зокрема у Західній Україні, і безпосередньо у Львівській області, де вже три роки на базі Львівського онкоцентру працюють два нових радіологічних відділення. За цей період понад 10 тис. пацієнтів пройшли діагностику та лікування на новому надсучасному обладнанні.

Нагадуємо, що вчора, під час урочистої церемонії нагородження «Найкраща книга Форуму видавців-2013», було оголошено, що «Імператор усіх хвороб: Біографія раку» увійшов до ТОП-20 найкращих книжок Форуму, а персональна нагорода члена журі Форуму видавців, журналістки і телеведучої Ольги Герасим’юк за визначний внесок в український переклад спеціальної літератури, що утверджує людяність, була вручена перекладачеві Олегу Королю. За словами Ольги Герасим’юк, «життя залишає людину, коли її думками заволодіває страх і відчай. Переклад книги Пулітцерівського лауреата Сіддгартхи Мукерджі  «Імператор усіх хвороб: Біографія раку» дає людині опертя й тверду віру - і життя тоді обнімає її, допомагає піднятися й іти».

 

ДОВІДКА

*Сіддгартха Мукерджіонколог і дослідник у галузі онкологічних хвороб, професор медицини Колумбійскього університету і лікар Медичного центру Колумбійського університету, колишній роудський стипендіат Оксфордського університету. Живе у Нью-Йорку з дружиною і дочкою.

У 2010 році близько шестисот тисяч американців і понад сім мільйонів жителів інших країн світу помруть від раку. У Сполучених Штатах одна з трьох жінок і один із двох чоловіків занедужують на цю хворобу упродовж життя. З раком пов’язано 25 відсотків загальної кількості смертельних випадків у США і близько 15 відсотків загального числа смертельних випадків у всьому світі. В деяких країнах рак перевершив хвороби серця й став найчастішою причиною смерті.

В Україні щороку у 169 тис. чол. вперше діагностують рак і близько 90 тис. людей помирає щороку від цієї хвороби. Понад 1 млн. людей знаходиться на обліку в онкологічних установах України. Разом із серцево-судинними хворобами та травмами онкозахворювання становлять трійку найнебезпечніших для життя українців хвороб.

 

Книга Сіддгартхи Мукерджі «Імператор усіх хвороб: Біографія раку» перекладена 33 мовами й удостоєна:

- Пулітцерівської премії (2011);

- премії Пен-клубу як кращий науково-популярний твір (2011);

- звання Книги року газети «The New York Times» (2010);

- премії за дослідження в області онкології (2010);

- літературної премії «Guardian First Book Award» (2011);

- Британської літературної премії «Wellcome Trust Book Prize» (2011);

- звання Бестселер № 1 газети «The New York Times».

 

Твір номіновано на:

- Книжкову премію «The Los Angeles Times» (2010);

- Національну премію літературних критиків США (2010).

У 2013 році за ініціативи та підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» книга була перекладена українською мовою та надрукована «Видавництвом Жупанського».

 

фото: прес-служба Форуму Видавців / Фотоагентство LUFA

 

Повернутися до списку новин
Прес-реліз
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua