Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
04.07.2013 |

Фонд Ріната Ахметова розпочав співпрацю з Харківською областю в межах проекту «Збережемо дитині родину»

Поділіться цією новиною

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» розпочав співпрацю з Харківською областю в межах реалізації проекту фонду «Збережемо дитині родину», який направлено на роботу з сім'ями, що опинилися в складних життєвих обставинах. Область, у якій вже добре налагоджена система сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, стане пріоритетною з погляду удосконалення системи соціальної опіки дітей зі складних сімей.

Фонд Ріната Ахметова розпочав співпрацю з Харківською областю в межах проекту «Збережемо дитині родину»
ФОТОГАЛЕРЕЯ 3 фото

За словами Дар'ї Касьянової, керівника програм і проектів фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», «на цей момент система соціальної допомоги сім'ям, які потрапили у складні життєві обставини, має суттєві недоліки. Замість того, щоб відразу передавати дитину з такої сім'ї до інтернату, необхідно працювати з сім'єю, щоб зберегти її. Сьогодні в Харківській області дуже добре налагоджені сімейні форми виховання – опіка, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Але, на жаль, всеукраїнський аналіз, який ми провели спільно з Уповноваженим Президента з прав дитини та Міністерством соціальної політики, показав, що більше 75% дітей, які сьогодні знаходяться в інтернатних установах, – це не діти-сироти, вони знаходяться в інтернатах за заявою батьків. І, на жаль, на шляху до інтернату вони оминають і центр соціальних служб, і службу у справах дітей. Вони потрапляють до установ безпосередньо, або через управління охорони здоров'я, або через управління освіти».

Нагадуємо, що фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» вже кілька років працює з Донецькою та Дніпропетровською областями для подолання проблеми соціального сирітства. Зокрема, створюються центри матері та дитини для того, щоб зупинити молодих мам, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини. Створена соціальна квартира для хлопчиків віком від 14 до 16 років, де з ними проводиться робота зі соціальної адаптації. Також ведеться активна робота з інтернатними установами з реінтеграції – щодо повернення дітей назад у біологічні сім'ї.

 

 

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua