Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.
Політика конфіденційності Згоден
Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова»
Горячая линия:
0800 509 001 Пн-Пт, с 9.00 до 18.00
Новини Повернутися до списку новин
31.05.2013 | Київ

У Міжнародний день захисту дітей розпочне роботу оновлений портал з усиновлення «Сирітству – ні!»

Поділіться цією новиною

Завтра, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей буде запущено оновлену ​​версію Всеукраїнського порталу національного усиновлення www.sirotstvy.net. Упродовж чотирьох років портал слугує містком між дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та новими потенційними батьками, а на сьогодні є єдиним офіційним відкритим ресурсом із найповнішою базою дітей, які підлягають усиновленню.

У Міжнародний день захисту дітей розпочне роботу оновлений портал з усиновлення «Сирітству – ні!»
ФОТОГАЛЕРЕЯ 4 фото

За час існування порталу 5 417 дітей знайшли своїх нових батьків. На сьогодні в базі розміщено 12 138 анкет і триває робота над формуванням нових, оскільки в інтернатних установах України все ще перебуває 15 тисяч дітей. Щодня користувачі порталу переглядають 5 000 – 5 500 анкет дітей. А на форумі порталу 1 174 користувачі щодня обмінюються думками про проблему сирітства в Україні, форми сімейного влаштування, діляться своїм досвідом, життєвими історіями і консультують один одного. Одночасно на порталі можна звернутися і по кваліфіковану допомогу до юриста, психолога, соціального працівника, зателефонувавши за безкоштовним номером 0 800 50 14 14 або скориставшись електронною формою. Всього було надано 4 776 онлайн-консультацій.

На порталі також є велика законодавча та методична база, де кожен може ознайомитися з документами, що регламентують діяльність держави в питаннях дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також знайти корисну інформацію про усиновлення.

Усього було знято 818 роликів про дітей, поширення яких є найефективнішим інструментом щодо влаштування дитини в сім'ю. За час існування порталу була низка випадків, коли анкета дитини перебувала на порталі не більш одного тижня, діти дуже швидко знаходили своїх нових батьків. Причому найшвидше влаштування дитини в сім'ю склало 1 тиждень: побачивши ролик про 10-річного хлопчика Ваню з м. Севастополя, сімейна пара з Дніпропетровської області відразу прийняла рішення про усиновлення. Про такі випадки можна також прочитати на порталі. Всього написано 117 історій сімей, які вже пройшли шлях усиновлення і поділилися з відвідувачами порталу своїм досвідом, враженнями, переживаннями та порадами.

Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини: «Портал «Сирітству – ні!» є прикладом успішного державно-приватного партнерства фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», ВГО «Магнолія» та інших організацій і держави в інтересах дитини, об'єднання зусиль із тим, щоб забезпечити право дитини на виховання в сім'ї, щоб у кожного була сім'я. Сьогодні в Україні виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях є не альтернативою інтернатам, а основною формою виховання дітей-сиріт. На сьогодні з 92 тисяч сиріт 75 вже виховуються в сім'ях. В інтернатних установах все ще перебуває 15 тисяч дітей, і я переконаний, що інтернати для сиріт скоро залишаться у минулому. І саме у співпраці з порталом «Сирітству-ні!» ми будемо виконувати мрії дітей – зустріти маму і тата».

Дар'я Касьянова, керівник напряму «Сирітству – ні» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»: «У Міжнародний день захисту дитини хочеться нагадати про те, що поруч із нами є діти, щодо яких, крім права на здоров'я, освіти, збереження індивідуальності і ще багатьох інших прав, порушується основне право, яке забезпечило б дитині і здоровий розвиток, і добру освіту, і просто щасливе життя – це право мати маму і тата, право на сім'ю. Із цією метою ми і запустили портал в 2009 році. Тоді це була просто сторінка на сайті фонду, де були фотографії і коротка інформація про дитину, що вона шукає сім'ю, що у неї є брати чи сестри. Побачивши результат – всі діти знайшли незабаром свої сім'ї – з'явився портал національного усиновлення, для українців, які хочуть усиновити або взяти в прийомну сім'ю дитину, а також для тих, хто ще роздумує над цим питанням і хоче анонімно поспілкуватися з усиновителями».

Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» вітає з прийдешнім Міжнародним днем ​​захисту дітей і дякує всім партнерам, без яких існування цього проекту було б неможливим – Міністерство соціальної політики України, ВГО «Магнолія», ФК «Шахтар», Уповноваженого Президента України з прав дитини, а також медіа-партнерів, які поширюють інформацію про портал та історії тих дітей, яким потрібні батьки, – газету «Сегодня», телеканал «Україна», 34-й канал.

Також ми дякуємо всім, хто взяв участь в опитуванні й дав рекомендації щодо оновлення та поліпшення порталу. Крім зручної навігації, на www.sirotstvy.net з'явиться велика кількість інфографіки, нові історії від усиновлювачів і прийомних сімей.Вітаємо всіх із прийдешнім святом і сподіваємося, що з вашою допомогою про портал «Сирітству-ні!» дізнається ще більше людей, а частина з них стане для цих дітей новою сім'єю!

Повернутися до списку новин
Контакти
Гаряча лінія:
0 800 509 001
Інша контактна інформація
Использование/копирование фото и видео контента, размещенного на сайте fund.fdu.org.ua, возможно с разрешения редакции сайта: press@fdu.org.ua